אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

כירולוגיה

כירולוגיה | מכללת ברקלימודי תורת כף היד

הכירולוגיה:

שיטה להכרת אופי האדם תכונותיו ועתידו ע"פ מאפיינים רבים שהעיקריים ביניהם:

צורת כף היד, הקווים, האצבעות והגבעות.

מקור השם: מילה יוונית- כירו=יד     לוגיה=מפה.


כפות הידיים כמו גם הציפורניים, הינן איבר סומא טוטופי משמע: הן מהוות מראה של הגוף והנפש. מבחינה עצבית, היד היא האיבר המרושת בעצבים יותר מכל איבר אחר בגוף (אחרי המוח).


הכירולוגיה היא עבודה שבאה מהלב- כפות ידיו וציפורניו של האדם, הליכותיו וגינוניו, מבטו וטון דיבורו הם כספר הפתוח בפניו של הכירולוג, אופיו של האדם על היבטיו השונים מתגלה בפני הכירולוג כבר כשהנבדק חוצה את סף דלתו- עוצמת לחיצת היד אופן הליכתו ועוד מהווים כבר מראה לאישיותו של הנבדק.


האבחון הכירולוגי מתחיל בהתבוננות על כפות ידיים: גודל, צורה, מבנה, צבע ועוד.

לכל דבר יש משמעות- כשאנו קוראים את כפות הידיים, אנו תמיד בוחנים את שתיהן זו ביחס לזו ומתייחסים לציפורניים כחלק בלתי נפרד מהאבחון.


כשאנחנו בוחנים את כף היד, אנחנו בודקים מהו אופן החזקת היד, מהו גודל היד, מהי צורת כף היד, עובייה, רכותה, צבעה, כן אנו בודקים את החום של כף היד, היובש או הלחות של העור, מהי איכות העור בגב היד ובכף עצמה, אנחנו בוחנים את הגבעות של היד,  את אורך האצבעות מול אורך הכף, הגמישות שלהן, היחסים בין האצבעות  לבין עצמן, הצורה והגמישות של כל אצבע, המפרקים, היחסים בין המפרקים, הציפורניים- צורה  ואיכות, בין היתר אנחנו גם בוחנים את הקווים, שהם משמעותיים מאד בקריאה, אבל הם רק חלק ממנה.


כל זאת ועוד נלמד בקורס, קורס זה מקנה למסיימים אותו את היכולת לאבחן בהיבט ההוליסטי (גוף ונפש), זהו כלי אבחוני וטיפולי רב עוצמה.


העיסוק בכירולוגיה מחייב מקצועיות ואחריות ברמה גבוהה, הגיון, יכולת נתינה, רגישות ואכפתיות- תכונות המאפיינות כל מטפל הוליסטי.

הידע במקצוע אינו בא מהלימוד בלבד אלא נצבר עם הניסיון. זוהי עבודה שבאה מהלב, מהאינטואיציה.

משך הקורס: שנה אקדמית

*מוכר למורים בשבתון כשעות רשות