מכללת ברק | לימודי רפואה אלטרנטיבית
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

לימודי רפואה אלטרנטיבית - למי הם מתאימים?

אם עד לפני מספר עשורים, לימודי רפואה אלטרנטיבית היו נחלתם של מספר משוגעים-לדבר בלבד, כיום, באופן פרדוקסלי, ככל שבמדע והטכנולוגיה מתקדמים, האנושות פונה לחפש חלופות ואלטרנטיבות לתחומי עיסוק וטיפול שונים, וקרנה של הרפואה האלטרנטיבית עולה בהתמדה, כמו גם הביקוש ללימודים בקורסי הסמכה או בלימודים תואר, שמציעות מכללות בולטות בתחום, כמו מכללת ברק, לדוגמה. יכולתן של המכללות להכשיר את הסטודנטים הלומדים בהן ולתת להם את הכלים שיכולים למנף את הטיפול שהם מעניקים למטופליהם, כמו גם העשרת הידע האישי, מאפשרת ללומדים לימודי רפואה אלטרנטיבית במכללה איכותית מסוג זה, להשתלב בשלב המאוחר יותר, לאחר קבלת התואר או ההסמכה, בתחומי טיפול שונים ובמקומות עבודה מגוונים.

לימודי רפואה אלטרנטיבית? מדוע לא רפואה קונבנציונאלית?

אין שום דבר רע ברפואה המסורתית, נהפוך הוא. אבל, כידוע - אויבו של הטוב, הוא הטוב יותר. כך שהרפואה האלטרנטיבית, במקרים רבים, מספקת חלופה מהירה ובריאה לחלק גדול מהטיפולים שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית, מתוך זווית ראיה שונה במקצת. ראיית המטופל, שלומו ובריאותו הם מרכז הטיפול של הרפואה האלטרנטיבית, והיא מניחה אותו בלב הסוגיה, תוך התייחסות אליו כאל מכלול אתגרים, שרק התייחסות אל כל אחד ואחד מהם - יבריא את האדם ביעילות ולגמרי. גישה זו, הרווחת ברפואה האלטרנטיבית ומתחילה לזלוג גם לתחומי הטיפול המסורתיים, ולכן, לא נדיר למצוא סטודנטים שהינם בעלי השכלה ברפואה המסורתית, שבאים להרחיב את הידע שלהם במכללות האלטרנטיביות.

אם האלטרנטיבה טובה יותר? מדוע לא לזנוח כליל את הרפואה הקונבנציונאלית?

בעיקר ומאחר, שעדיין, בחלק מהמקרים, הרפואה הקונב' מציעה חלופות יעילות או מהירות יותר לאתגרים המציקים למטופלים. במקרים אחרים, שני סוגי הרפואה משמשים, זה לצד זה, לצורך מתן מענה כולל למטופל. לימודי רפואה אלטרנטיבית מאפשרים גם למטפלים ותיקים או לרופאים, לצקת ערך מוסף לטיפול אותו הם מעניקים למטופלים, ובכך, לשים את המטופל במרכז ולא את ידיעותיו או כישוריו של המטפל. אין ספק שחלה פריחה של ממש בתחום בעשורים האחרונים, כאשר ברור למדי, כי העולם הולך לכיוון הסינתזה בין סוגי רפואה שונים.

לימודי רפואה אלטרנטיבית | מכללת ברק