מכללת ברק | מכללות לרפואה משלימה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

מכללות לרפואה משלימה

עד לפני כעשרים שנים, בחברה המודרנית, ברפואה המשלימה וברפואה האלטרנטיבית דבקה סטיגמה של תחומי עיסוק שאינם רציניים כמו הרפואה הקונבנציונאלית, וזאת, למרות שעובדתית, סוגי רפואה אלה הינם ותיקים הרבה יותר מהרפואה המודרנית. מכללות לרפואה משלימה נתפשו כלא רציניות וכאבן שואבת לאנשים שחיפשו את דרכם בחיים. תארים רציניים לא היו דבר שניתן היה להעלות על הדעת כי מכללות לרפואה משלימה מספקים אותם, וכל התחום - העיסוק וההשכלה המכשירה את העוסקים בו, נחשב לפרוץ למדי. יחד עם תובנות מסוימות הגיעה גם ההכרה בסוגי ריפוי אלטרנטיביים כחלופה משמעותית או כהשלמה לטיפולי הרפואה המסורתית, ומכללות המכשירות אנשים מקצוע רציניים בתחום, כמו מכללת ברק, למשל, הפכו למוסדות לימוד אקדמיים מוכרים.

מכללות לרפואה משלימה - מיהם הסטודנטים הלומדים בהן?

הסטודנטים המתעניינים ברפואה משלימה מגיעים מכל המגזרים, המגדרים והגילאים. חלקם, לומד לימודי הסמכה בתחומים שונים, האחרים, נמצאים שם כדי להוציא תואר ראשון בטיפול בליקויי למידה, נטורופתיה, תזונה טבעית וכיו"ב. תחומי הלימוד הרבים והמגוונים מאופיינים ביכולתם לספק מענה לאותם פינות בהן הרפואה המסורתית איננה מצליחה לטפל, או מצליחה לטפל, אבל איננה עושה זאת בהצלחה יתרה. הרפואה המשלימה, כשמה כן היא, מגיעה להשלים את הטיפולים הקונבנציונאליים, ובחלק גדול מהמקרים, אף לספק להם חלופה בריאה והוליסטית יותר.

חושבים ללמוד במכללה כזו? כדאי שתדעו:

כיום, מכללות לרפואה משלימה נחשבות למוסדות לימוד מבוקשים מאד, וכבר מזמן, הן אינם מאוכלסות באנשים שמחפשים את דרכם, אלא באנשים שרואים ברפואה המשלימה, על כל ענפיה השונים, את ייעודם בחיים. חלק מהלומדים במכללות הללו הם אנשי חינוך, רופאים, אחיות ומטפלים, אשר משתמשים במה שיש לרפואה המשלימה להציע להם, על מנת להעניק לתלמידיהם או למטופליהם טיפול שלם, הכולל התייחסות לכל התחומים הנדרשים, טיפול הוליסטי. השלמת הידע והפרקטיקה ברפואה המשלימה מקנה לאנשי המקצוע את הערך המוסף, את הזווית הנוספת, שחסרים לאנשי מקצוע רבים בהתייחסותם למטופל, ובעת הרכבת ארגז הכלים המקצועי שלהם. אין ספק כי המכללות הללו מסייעות למטפלים ולמטופלים כאחד.

מכללות לרפואה משלימה | מכללת ברק