מכללת ברק | קורס תזונה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

קורס תזונה טבעית הוליסטית

קורס תזונה | מכללת ברקמעוניינים לבנות קריירה בתחום מרתק ומתגמל? מה בנוגע לקורס תזונה טבעית? בשנים האחרונות מתרחבת בעולם המודעות לחשיבותה של תזונה טבעית, בריאה ומאוזנת, המהווה את המפתח לשמירה על הבריאות ואיכות החיים, כמו גם למניעת מכלול רחב של מחלות שונות.

מפרסומים של משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי עולים נתונים מדאיגים המעידים על הזיקה שבין תזונה לקויה לבין הגידול המשמעותי באחוזי ההשמנה, התחלואה והתמותה בארץ ובעולם.

על פי הממצאים הללו, בראש רשימת גורמי התמותה נמנות הסוכרת, מחלות לב ומחלות כלי דם, שהולכות שמתפשטות בקצב מהיר ומוגדרות בקרב אנשי המקצוע כמגפות של ממש. לאור הממצאים האלו מתרחב הביקוש ללימודים בתחום, ובישראל קיימים כיום כמה מוסדות שמכשירים מטפלים מקצועיים, זאת במטרה לספק מענה לדרישותיו הגדלות של השוק.

השכלה מקצועית, מעשירה וברמה אקדמית

אחת מהמכללות המובילות ללימודי תזונה הוליסטית במסלול של לימודי תואר היא מכללת ברק לרפואה משלימה, שנוסדה בשנת 1998 ומוגדרת כמכללה בינלאומית. הסניף המרכזי של מכללת ברק ממוקם בירושלים ויש לה עוד 5 שלוחות נוספות הפזורות בכל רחבי הארץ.

המכללה מעניקה השכלה מקצועית, עשירה וברמה אקדמית, זאת באמצעות צוות מורים מהשורה הראשונה. קורס תזונה טבעית מטעם המכללה מהווה חלק אינטגרלי מהמסלול לנטורופתיה, תוך שהלימודים נפרשים על פני 3 שנים.

תכנית הלימודים הנה מקיפה ומעמיקה, וכוללת, בין היתר, מגוון רחב של תחומים ונושאים, בהם לימודי תזונה טבעית, צמחי מרפא, מדעים, כמו גם קורסי העשרה לבחירה, אינטגרציה בטיפול התזונתי ההוליסטי והתמחות (סטאז') קלינית בתחום.

קורס תזונה במסגרת המסלול לנטורופתיה

במסגרת המסלול לנטורופתיה, מורכב קורס תזונה מכמה נושאי לימוד כגון תזונה קונבנציונלית, יסודות, עקרונות וגישות בתזונה הטבעית על בסיס מדעי, הנדסת מזון, וכן גישות בתזונה האלטרנטיבית (איורוודה, תזונה סינית ותזונה טבעונית), תזונה נכונה ואורח חיים בריא. הקורס כולל גם סדנאות בישול, ועבודה מעשית.

תחום הצמחי המרפא הקניית ידע בנושאים כגון סיווג קבוצות צמחים על פי מערכות, צמחי מרפא לפי רפואת הרמב"ם, הכרת המנגנונים והמרכיבים הפעילים האחראים לתכונות הפרמקולוגיות והפיזיולוגיות של צמחי המרפא, אינטראקציות שמתקיימות בין תרופות וצמחי מרפא והכנת תכשירים שונים.

בתחום המדעים נחשפים הסטודנטים לאנטומיה, פיזיולוגיה פתולוגיה, לרבות עזרה ראשונה (החייאה), פרמקולוגיה ופסיכופתולוגיה. לבוגרי הקורס תוענקנה תעודות "תזונאי טבעי/קליני", זאת בכפוף לאגודה הישראלית לנטורופתיה.