מכללת ברק | קורס תזונה
אייקון צור קשר
לפרטים נוספים
ולהרשמה ללימודים
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם!

קורס תזונה טבעית הוליסטית

קורס תזונה | מכללת ברקמעוניינים לבנות קריירה בתחום מרתק ומתגמל? מה בנוגע לקורס תזונה טבעית? בשנים האחרונות מתרחבת בעולם המודעות לחשיבותה של תזונה טבעית, בריאה ומאוזנת, המהווה את המפתח לשמירה על הבריאות ואיכות החיים, כמו גם למניעת מכלול רחב של מחלות שונות.

מפרסומים של משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי עולים נתונים מדאיגים המעידים על הזיקה שבין תזונה לקויה לבין הגידול המשמעותי באחוזי ההשמנה, התחלואה והתמותה בארץ ובעולם.

על פי הממצאים הללו, בראש רשימת גורמי התמותה נמנות הסוכרת, מחלות לב ומחלות כלי דם, שהולכות שמתפשטות בקצב מהיר ומוגדרות בקרב אנשי המקצוע כמגפות של ממש. לאור הממצאים האלו מתרחב הביקוש ללימודים בתחום, ובישראל קיימים כיום כמה מוסדות שמכשירים מטפלים מקצועיים, זאת במטרה לספק מענה לדרישותיו הגדלות של השוק.

השכלה מקצועית, מעשירה וברמה אקדמית

אחת מהמכללות המובילות ללימודי תזונה הוליסטית במסלול של לימודי תואר היא מכללת ברק לרפואה משלימה, שנוסדה בשנת 1998 ומוגדרת כמכללה בינלאומית. הסניף המרכזי של מכללת ברק ממוקם בירושלים ויש לה עוד 5 שלוחות נוספות הפזורות בכל רחבי הארץ.

המכללה מעניקה השכלה מקצועית, עשירה וברמה אקדמית, זאת באמצעות צוות מורים מהשורה הראשונה. קורס תזונה טבעית מטעם המכללה מהווה חלק אינטגרלי מהמסלול לנטורופתיה, תוך שהלימודים נפרשים על פני 3 שנים.

תכנית הלימודים הנה מקיפה ומעמיקה, וכוללת, בין היתר, מגוון רחב של תחומים ונושאים, בהם לימודי תזונה טבעית, צמחי מרפא, מדעים, כמו גם קורסי העשרה לבחירה, אינטגרציה בטיפול התזונתי ההוליסטי והתמחות (סטאז') קלינית בתחום.

קורס תזונה במסגרת המסלול לנטורופתיה

במסגרת המסלול לנטורופתיה, מורכב קורס תזונה מכמה נושאי לימוד כגון תזונה קונבנציונלית, יסודות, עקרונות וגישות בתזונה הטבעית על בסיס מדעי, הנדסת מזון, וכן גישות בתזונה האלטרנטיבית (איורוודה, תזונה סינית ותזונה טבעונית), תזונה נכונה ואורח חיים בריא. הקורס כולל גם סדנאות בישול, ועבודה מעשית.

תחום הצמחי המרפא הקניית ידע בנושאים כגון סיווג קבוצות צמחים על פי מערכות, צמחי מרפא לפי רפואת הרמב"ם, הכרת המנגנונים והמרכיבים הפעילים האחראים לתכונות הפרמקולוגיות והפיזיולוגיות של צמחי המרפא, אינטראקציות שמתקיימות בין תרופות וצמחי מרפא והכנת תכשירים שונים.

בתחום המדעים נחשפים הסטודנטים לאנטומיה, פיזיולוגיה פתולוגיה, לרבות עזרה ראשונה (החייאה), פרמקולוגיה ופסיכופתולוגיה. לבוגרי הקורס תוענקנה תעודות "תזונאי טבעי/קליני", זאת בכפוף לאגודה הישראלית לנטורופתיה.

בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת המודעות בדבר חשיבותה של התזונה הטבעית והמאוזנת, כמו גם השפעתה על הבריאות והיכולת שלה למנוע שורה ארוכה של מחלות שונות. ארגון הבריאות העולמי פרסם נתונים המעידים על הקשר שבין תזונה לקויה לעליה המשמעותית בשיעורי ההשמנה בקרב האוכלוסייה במדינות המערב, שיעורי התחלואה והתמותה בעולם.

מהנתונים עולה שמחלות הלב, הסוכרת וכלי דם מדורגות כיום בראש רשימת גורמי התמותה במדינות המתקדמות, ולאור קצב הגידול המהיר בשיעורי התחלואה נאלצו אנשי המקצוע לסווגן כמגפות של ממש. על רקע הממצאים המדאיגים הללו והביקוש המתרחב ללימודים בתחום, פתחה מכללת ברק קורס תזונה טבעית שנועד להכשיר מטפלים מקצועיים ולתת מענה הולם לדרישותיו ההולכות וגדלות של השוק.

תכנית לימודים ברמה אקדמית עם צוות מרצים מהמובילים בתחומם

ממכללת ברק מסבירים שתזונה טבעית מורכבת ממזון מהטבע שלא עבר תהליכי עיבוד, ומתמקדת בהכנת מזון בדרכים ששומרות על מרכיביו הטבעיים ויסודותיו החיוניים. בעידן המודרני, חלק ניכר מהמזון שאנו צורכים עובר תהליך עיבוד וכולל כמות מופרזת של שומנים, סוכרים, חומרי טעם וריח, צבעי מאכל וחומרים משמרים.

לאורך שנים מוביל הדבר להשמנת יתר, כולסטרול גבוה ומגוון רחב של תחלואות שונות. קורס תזונה טבעית מהווה, למעשה, חלק אינטגרלי מהמגמה לנטורופתיה, שהלימודים בה הנם במסלול תלת שנתי. תכנית הלימודים הנה ברמה אקדמית, ומועברת על ידי צוות מרצים מהמובילים בתחומם. התכנית חולשת על פני מבחר רחב של תחומים ונושאים שונים הנלמדים בצורה מעמיקה ויסודית.

נושאים עיקריים הנלמדים בקורס

במסגרת המסלול ללימודי נטורופתיה, מתמקד קורס תזונה טבעית בכמה נושאים עיקריים בהם תזונה, צמחי מרפא, מדעים, אינטגרציה בטיפול התזונתי הטבעי, קורסי העשרה לבחירה והתמחות מעמיקה המורכבת מבניה של 10 תיקי מטופלים לכל הפחות. נושא תזונה כולל בתוכו את התזונה הקונבנציונלית, את יסודותיה ועקרונותיה של התזונה הטבעית וגישות בתזונה על בסיס מדעי.

כמו כן, נלמדות שיטות בתזונה אלטרנטיבית כגון תזונה טבעונית, תזונה סינית, איורוודה ועוד, תוך כדי עבודה מעשית, סדנאות, בישול חווייתי וטעימות. תחום צמחי מרפא כולל את הכרת המרכיבים הפעילים והתכונות הפרמקולוגיות והפיזיולוגיות של צמחי המרפא, הכנת תכשירים מצמחי מרפא, צמחי מרפא לפי רפואת הרמב"ם ועוד. לבוגרי הקורס תוענק מטעם המכללה תעודת "תזונאי טבעי/קליני" בכפוף לאגודה הישראלית לנטורופתיה.